Ceník služeb

Vždy se pokusíme pro Váš záměr nabídnout co nejvýhodnější podmínky v optimálním poměru dostupné ceny a dobré kvality. Tyto parametry lze na požádání upravit, pokud byste považovali nabídnutou kvalitu za nedostačující či nadbytečnou, nebo cenu za příliš vysokou.

Rozhodujícími faktory pro určení ceny je místo pořízení, doba potřebná k nafocení, forma snímku, požadavky na způsob pořízení a případné dodatečné úpravy fotografií.

Standardní zpracování
Případné odlišnosti požadavku a služby nad rámec zde uvedených postupů se řeší individuálně a za adekvátní doplatek.

- snímky dodáváme v digitální podobě na médiích s dlouhou životností

- běžné rozlišení snímků je od 2000 x 3000 px

- u dokumentace rodinných událostí jsou dodávány fotografie

- cena zahrnuje dopravu do 30km, spotřebu energie a opotřebení zařízení

- zahrnuty v ceně jsou běžné úpravy snímků jako např. úprava barevnosti nebo redukce červených očí

- cena nezahrnuje především práci vizážisty, použití líčících prostředků a použití příslušenství vyžadujícího zvláštní - dopravu, montáž nebo určeného k jednorázovému použití

- případné dodatečné úpravy snímků jsou kalkulovány zvlášť


Při formátu A4 postačuje pro zobrazení ve fotografické kvalitě 6Mpx (2000x3000px). Větší rozlišení snímků vyžaduje vybavení, za jehož použití může být účtován příplatek. Zálohování digitálních snímků na médiích s dlouhodobou životností (100 let) je ve službě zahrnuto. V případě záměru publikování doporučujeme konzultovat potřebnou kvalitu snímku s tiskárnou či grafickým studiem. Na přání můžeme nechat snímky profesionálně zpracovat na kalibrovaných zařízeních do tištěné fotografické podoby.
Běžné úpravy snímků jako bývá např. vyvážení bílé, redukce červených očí nebo odstranění vad při pořizování (vinětace, soudkovitost, šum, nežádoucí odlesky) jsou zahrnuty v ceně. Další úpravy již hotových snímků jsou účtovány zvlášť (retušování kožních či jiných nedostatků, zesílení efektů lesku nebo zvýraznění barev a oblastí s větším ilustrativním významem). Pro finanční úspory v této položce doporučujeme použít vizážistu a fotografované objekty předem nalíčit a napudrovat, aby se drobné nedostatky retušovaly jen minimálně. Při fotografování těla se model/ka rozhodně musí s dostatečným předstihem vyvarovat nošení těsných oděvů a doplňků na všech fotografovaných místech!

Svatební fotografie
Pro snažší výběr jsme připravili několik variant. Uvedené sazby se týkají fotografování v hl. městě Praha a okolí.
Pro oblast spadající pod sedlčanské smluvní fotografy najdete ceny zde, případně si vyžádejte aktuální ceny telefonicky. Z uvedených cen lze rovněž odvodit sazby pro akce podobného časového rozsahu jako jsou maturitní plesy a různé oslavy. Firemní společenské akce se kalkulují individuálně.

SVATBA - OBŘAD . . . . . . . . . . . . . . 3 950,- Kč
Fotografování svatebního obřadu a gratulace svatebčanů cca 1 hod.
Získáte 15 ks fotografií 15x22 v reprezentativním albu a dalších 20 snímků v digitální podobě na CD.
Pouze pro jednoduché obřady na radnici nebo v kostele, v trvání nejdéle 1/2 hodiny. Na tuto službu nelze vztahovat bezplatnou dopravu.

SVATBA – OBŘAD PLUS . . . . . . . . 6 250,- Kč
Fotografování svatebního obřadu od příjezdu do odjezdu svatebčanů včetně gratulací, portrétů novomanželů, skupinky. Celková doba nejdéle 2 hodiny.
Získáte 30 ks fotografií 15x22 v reprezentativním albu a dalších min. 80 snímků na CD.

SVATBA - DEN . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 550,- Kč
Fotografování svatebního dne, obřad od příjezdu do odjezdu svatebčanů včetně gratulací, portrétů novomanželů, skupinky. Navíc také ranní přípravy nebo část hostiny. V celkovém trvání maximálně 4 hodiny.
Získáte 40 ks fotografií 15x22 v reprezentativním albu a dalších min. 130 snímků na CD.

SVATBA – DEN PLUS . . . . . . . . . . . 9 750,- Kč
Fotografování svatebního dne, obřad od příjezdu do odjezdu svatebčanů včetně gratulací, portrétů novomanželů, skupinky. Navíc také ranní přípravy, hostinu, večerní oslavy. Celkem maximálně 8 hodin.
Získáte 50 ks fotografií 15x22 v reprezentativním albu a dalších min. 230 snímků na CD.

Cena fotografií pro přiobjednávky
Fotografie je možné vyhotovit dodatečně dle ceníku FotoStar (řádově od 3Kč/ks).
Možnost zarámování, laminace, adjustace, klipu atd. Digitální zpracování, profesionální technika Nikon, optimalizace obrazu, retuše, fotomontáže, ČB a tónové foto, možnost rychlého zveřejnění fotografií na internetu.
Po dohodě možnost tisku fotografíí 10x15 bez retuší a barevných korekcí přímo na místě akce.
Reprezentativní album má hodnotu 500 Kč. Dodání fotografií v elektronické podobě na CD je zdarma (rozlišení 3Mpix), každé další CD 100,- Kč.
Každá započatá hodina fotografování navíc: 500,- Kč
Doprava v okruhu 40km zdarma, jinak 7,- Kč/km
Převoz ateliérových světel a doplňků 2000,- Kč + 150Kč/h
Další fotograf + 500,- Kč/h.

Fotografie dodaných podkladů
Pokud povaha fotografovaného objektu nebo činnosti umožňuje pořízení snímků v našem ateliéru nebo v jiných našich prostorách a není vázána na konkrétní termín pro pořízení snímku (lze nafotit kdykoliv), je finančně výhodné dodat nám předmět fotografování a ponechat dostatečnou dobu k nafocení. V takovém případě je služba účtována podle počtu snímků.
Přibližné (průměrné) ceny

Digitální fotografie 2000x3000px TIFF: 300Kč / ks

Zhotovení snímků ("vyvolání"): dle formátu (10x15: 3Kč, 20x30: 69Kč, 30x40: 119Kč)

Úprava snímků: 450Kč / hod.


Fotografování u zákazníka
Nejdražší položkou u této poptávky není počet snímků, nýbrž potřebný čas. Pokud nelze předložit všechny fotografované podklady zároveň, pokuste se minimalizovat prodlevy mezi pořizováním snímků.

Některé zakázky mohou vyžadovat zachycení lesků a odrazových vlastností podobných kovům, které vyžadují speciální světelné podmínky, jejichž příprava může být v závislosti na okolním prostředí velice složitá. Této části práce musí předcházet prohlídka na místě nebo může být provedena v pozdějším termínu po předchozím posouzení prostředí při předcházející části zakázky.

Přibližné (průměrné) ceny

Služby (blokování) fotografa: 450Kč / hod.

Digitální fotografie 2000x3000px TIFF: 100 Kč / 5 ks

Zhotovení snímků ("vyvolání"): dle formátu (10x15: 3Kč, 20x30: 69Kč, 30x40: 119Kč)

Úprava snímků: 450Kč / hod.


Cenová představa vyplývá z výše uvedených kritérií a přesný výpočet závisí na konkrétní potřebné době, požadavkům na náročnější efekty a na další úpravy. Uvedené ceny jsou konečné při fotografování smluvními fotografy (obvykle nejsou plátci DPH). Při fakturaci naší společností jsou ceníkové sazby bez DPH.

Děkujeme za projevenou důvěru a těšíme se na spolupráci.